Skuteczny WMS, a obniżenie kosztów

Studio Magazyn WMS

Skuteczny WMS, a obniżenie kosztów

Nowoczesne i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa logistyczne inwestuję w rozwiązania pozwalające na automatyzację czynności, eliminując lub mocno ograniczając pracę ludzi, co ma bezpośredni wpływ na koszty działalności firmy logistycznej. Kierownictwo firmy logistycznej zmuszone jest więc do wdrożenia i utrzymania systemu WMS (Warehouse Management System), który gwarantuje zwiększenie wydajności, podniesie jakość obsługi klientów magazynu i dostarczy aplikacji webowych (www) działających przez przeglądarkę internetową.

Procesy wewnątrzmagazynowe optymalizuje się z maksymalnym wykorzystaniem zasobów logistycznym firmy ujmując w kalkulacji koszty czasu, koszty wydajności, efektywność i bezbłędność. Doskonałym narzędziem wspierającym te działania okazuje się oprogramowanie WMS.net.

Studio Magazyn WMS

Potrzeba wdrożenia systemu WMS pojawia się wówczas gdy firma logistyczna przestaje panować nad stanami, obrotem czy czasem realizacji zleceń (zamówień), a ewidencja za pomocą arkuszy excela nie budzi u naszych klientów wystarczającego stopnia pewności. Aplikacja WMS.net pozwala na uzyskanie klarownej i obiektywnej informacji na temat przebiegu operacji magazynowych dostarczając nie tylko narzędzie do obsługi dla pracowników magazynu, ale co być może ważniejsze narzędzie komunikacji z klientem.

Brak systemu WMS zwykle uniemożliwia ocenę zasadności potrzeb personalnych, przyczyn nieterminowości, pomyłek w pakowaniu i wysyłkach. Dostarczane przez program WMS wskaźniki pozwalają na monitorowanie pracy magazynu, czynności wykonywanych przez poszczególnych pracowników i próby odpowiedzi na pytanie gdzie znajdują się wąskie gardła.

 

Wybór rozwiązania do magazynu WMS wymaga dobrej analizy potrzeb firmy logistycznej, oraz wykonania analizy przedwdrożeniowej. Należy unikać nieprecyzyjnego  określania wymagań funkcjonalnych czy pozornie tańszego rozwiązania.

 

WMS – Warehouse Management System – program do zarządzania ruchem towarów (surowców i produktów) w magazynach często wysokiego składowania, przeznaczony dla branży logistycznej, a w Polsce często dla firm sektora 3PL (third part logistics). Potocznie program WMS zwany jest aplikacją dla magazynu wysokiego składowania.

 

YMS demo

Oferta oprogramowania awizacyjnego to nie tylko opis na stronie www.
Prezentacja multimedialna nie wystarcza?
W takim razie przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu do awizacji odpowiada Twoim potrzebom?