Skuteczny WMS, a obniżenie kosztów

Skuteczny WMS

Nowoczesne i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa logistyczne inwestuję w rozwiązania pozwalające na automatyzację czynności, eliminując lub mocno ograniczając pracę ludzi, co ma bezpośredni wpływ na koszty działalności firmy logistycznej. Kierownictwo firmy logistycznej zmuszone jest więc do wdrożenia i utrzymania systemu WMS (Warehouse Management System), który gwarantuje zwiększenie wydajności, podniesie jakość obsługi klientów magazynu i dostarczy aplikacji webowych (www) działających przez przeglądarkę internetową.

Procesy wewnątrzmagazynowe optymalizuje się z maksymalnym wykorzystaniem zasobów logistycznym firmy ujmując w kalkulacji koszty czasu, koszty wydajności, efektywność i bezbłędność. Doskonałym narzędziem wspierającym te działania okazuje się oprogramowanie WMS.net.

Potrzeba wdrożenia systemu WMS pojawia się wówczas gdy firma logistyczna przestaje panować nad stanami, obrotem czy czasem realizacji zleceń (zamówień), a ewidencja za pomocą arkuszy excela nie budzi u naszych klientów wystarczającego stopnia pewności. Aplikacja WMS.net pozwala na uzyskanie klarownej i obiektywnej informacji na temat przebiegu operacji magazynowych dostarczając nie tylko narzędzie do obsługi dla pracowników magazynu, ale co być może ważniejsze narzędzie komunikacji z klientem.

Brak systemu WMS zwykle uniemożliwia ocenę zasadności potrzeb personalnych, przyczyn nieterminowości, pomyłek w pakowaniu i wysyłkach. Dostarczane przez program WMS wskaźniki pozwalają na monitorowanie pracy magazynu, czynności wykonywanych przez poszczególnych pracowników i próby odpowiedzi na pytanie gdzie znajdują się wąskie gardła.

Wybór rozwiązania do magazynu WMS wymaga dobrej analizy potrzeb firmy logistycznej, oraz wykonania analizy przedwdrożeniowej. Należy unikać nieprecyzyjnego  określania wymagań funkcjonalnych czy pozornie tańszego rozwiązania.

WMS – Warehouse Management System – program do zarządzania ruchem towarów (surowców i produktów) w magazynach często wysokiego składowania, przeznaczony dla branży logistycznej, a w Polsce często dla firm sektora 3PL (third part logistics). Potocznie program WMS zwany jest aplikacją dla magazynu wysokiego składowania.

Czas na podsumowanie Skuteczny WMS, a obniżenie kosztów

WMS.net jest systemem klasy WMS (Warehouse Management System), stanowi kompleksowe rozwiązanie informatyczne (oprogramowanie, urządzenia, usługi i serwis) pozwalające na zarządzanie ruchem produktów na magazynie oraz optymalizujące wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Wykorzystanie oprogramowania WMS.net w wersji www przekłada się na większą efektywność pracy. Dlatego funkcje systemu WMS wymaga właściwych rozwiązań informatycznych.

WMS tablet

WMS na tablecie iPad od Apple

Zadaniem gospodarki magazynowej w przedsiębiorstwach handlowych jest przygotowanie odpowiedniego zestawu towarów w odpowiednim miejscu, czasie i ilości, zgodnych z życzeniami i zapotrzebowaniem odbiorcy (użytkownika lub konsumenta). Program do zarządzania magazynem najczęściej nie jest w wystarczający sposób przystosowany do wsparcia specyfiki firmy logistycznej.
Kolektor Android WMS

Android WMS

W wielu magazynach strefa przyjęć oraz wydań mieści się w jednym miejscu, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie miejsca oraz ograniczenie wielkości personelu. System WMS to rozwiązanie dedykowane dla firm logistycznych, produkcyjnych oraz handlowych, które mają duże wymagania w zakresie sprawnej logistyki magazynowej.
Mobilny WMS

Mobilny WMS

Wykorzystanie oprogramowania WMS.net w wersji www przekłada się na większą efektywność pracy. Dlatego funkcje systemu WMS wymaga właściwych rozwiązań informatycznych. Studio Magazyn WMS.net przeznaczony jest do ewidencji ilościowo wartościowej w magazynie wydzielonym jako magazyn wysokiego składowania. Magazyn Wysokiego Składowania WMS.net to nowoczesne oprogramowania pracujące zarówno na systemach Windows, terminalach (kolektorach) oraz Android.

WMS demo

Oferta oprogramowania magazynowego to nie tylko opis na stronie www.
Prezentacja multimedialna nie wystarcza?
W takim razie przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu WMS do magazynu odpowiada Twoim potrzebom?

lkw

linkwayINTEGRATOR Łączy ze sobą wszystkie systemy GPS dostarczając widok pozycji pojazdów w jednym programie. Już od 90€ miesięcznie! linkway.INTEGRATOR to narzędzie, które pozwala zintegrować dane GPS z wielu źródeł w

WMS
wms.net.pl

WMS

WMS System zarządzania magazynem (WMS) to aplikacja wspierająca codzienną pracę w magazynie. WMS pomaga kontrolować i śledzić stany magazynowe, optymalizować przestrzeń magazynową i zapewniać dokładność danych. System WMS składa się

kolektor danych Android
wms.net.pl

Sklep WMS.net

W przeszłości magazynami zarządzano ręcznie. Był to czasochłonny i podatny na błędy proces. Wraz z pojawieniem się systemów WMS magazyny mogą być teraz bardziej efektywnie zarządzane. Systemy WMS wykorzystują kody